Blog > Komentarze do wpisu
Na urodziny Tadeusza Lepszego herbu Arma, po bergoleniu na synodzie w Rzymie


Na urodziny Tadeusza Lepszego herbu Arma
 
popatrz, Tadziu, jakie to nasze życie
tradycjonalistyczne: znowu gratulacje,
bowiem znowu urodziny, natomiast
sataniści po synodzie w Rzymie
 
zawiedzeni, gdyż nowostki chcieli
wprowadzić dla uproszczenia wierzących,
natomiast nie wszyscy biskupi się już
skurwili, serdeczności, pa. 
 

Stefan Kosiewski,
ze zbioru: Moralia
 


Kościół nie zmieni Ewangelii – komentarz abp. Kondrusiewicza po Synodzie

Abp T. Kondrusiewicz: Wydawało się, że duch świata będzie kierował tym zgromadzeniem biskupów. A jednak rezultaty tego synodu pokazały jeszcze raz, że to nie duch świata, nie duch sekularyzmu, ale Duch Święty kieruje Kościołem. Na pewno nie rozstrzygnęliśmy wszystkich problemów, ale nie było to zadaniem tego synodu. Zadaniem synodu było szukać odpowiedzi na problemy, które stoją przed współczesną rodziną. I to w pewnym sensie się udało. Próbowano może karmić nas niezdrowym nauczaniem. Dzisiaj bardzo często mówi się w świecie o tym, że musimy spożywać ekologiczne, czyste produkty. A my mamy taki czysty produkt: Ewangelię. Po co ją mieszać z czymś innym. Nie potrzebujemy rozcieńczonej Ewangelii. Nie możemy jej zmieniać, żadnej joty, żadnej litery. I to jest ta zasada, której trzymali się ojcowie synodu. Mam nadzieję, że jeśli będziemy słuchali Ducha Świętego, modlili się i z całą odpowiedzialnością podchodzić do kryzysu rodziny, to za rok będą dobre rezultaty”.

RW: Niektóre słowa, które padły na synodzie, wywołały w sumieniach wiernych spore zamieszanie. Jak Ksiądz Arcybiskup uspokoi sowich wiernych po powrocie do domu?

Abp T. Kondrusiewicz: Byliśmy bardzo zaniepokojeni po wystąpieniach biskupów. Niektóre sformułowania były rzeczywiście bardzo nietrafne. Ale praca w małych grupach pokazała, że biskupi inaczej na to patrzą. Na Białorusi też ludzie z trwogą patrzyli na to wszystko. Przytoczę tylko jedną opinię ze świeckiej prasy. Po tych sformułowaniach o homoseksualizmie przede wszystkim, ktoś napisał taki komentarz: już niebawem usłyszymy w kościele na zakończenie Mszy: „idźcie w pokoju. Boga nie ma”. Mnie to przeraziło. Tak pisze jakiś świecki człowiek, bo on też to przeżywa. I pisze, że Kościół katolicki już nie jest bastionem wiary, a zawsze nim był. Ale myślę, że końcowy dokument synodu i obrady w małych grupach pokazały, że Kościół zachował jeszcze swą mądrość i szuka rozwiązania problemów, opierając się na depozycie wiary, który otrzymał.

kb/ rv

Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/19/ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_nie_zmieni_ewangelii_%E2%80%93_komentarz_abp._kondrusiewicza_po/pol-831913
strony Radia Watykańskiego


 
 
Wypedzenie Bergoglio z handlarzami samochodow z Kosciola sw. 20141018 SOWA European Magazine.pdf

Bergoglio wynajął Kaplicę Sykstyńską na prywatny koncert firmy produkującej samochody Porsche. Czy Pałac Papieski wynajmie na poważniejsze sprawy, niż desakralizacja Kościoła św? Jak długo żydomasoński satanista utrzyma się jeszcze na fotelu antypapieża? pl.scribd.com  http://sowa.quicksnake.at/Kirche/Wypdzenie-Bergoglio-z-handlarzami-samochodow-z-Kocioa-w

poniedziałek, 20 października 2014, kultur

Polecane wpisy

mysowa's Videos auf Dailymotion
stat4u